Patriotiskās audzināšanas pārgājiens Zilajos kalnos “Sagaidot Mazās Juglas kaujas 106. gadadienu”

08.09.2023. – 08.09.2023.

Ogres Zilie kalni "Dubkalna karjera"

Norises laiks – 2023. gada 8. septembris no plkst. 9.00 līdz 14.00

Pasākuma norises vieta – dabas parks “Ogres Zilie kalni”, pie Dubkalnu ūdenskrātuves

Organizatori – Ogres novada pašvaldība, Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”, biedrība “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola”.

1. PASĀKUMA MĒRĶI UN UZDEVUMI:
    • Izkopt skolēnu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt Mazās Juglas kaujas vēsturi.
    • Izrādīt cieņu karavīriem, kuri cīnījās par Latviju.
    • Iepazīstināt skolēnus ar militāro tehniku un ekipējumu.

1. PĀRGĀJIENA DISTANCE UN DALĪBNIEKI:
    • Pārgājienā aicināti piedalīties skolēni no Ogres novada, 7., 8. un 10. klases un Ogres Tehnikuma 1. kursa audzēkņi kopā ar skolotājiem. Īpašos gadījumos, pamatojot nepieciešamību, var piedalīties arī citas klases. Distances garums līdz tikšanās vietai pie Dubkalnu ūdenskrātuves – aptuveni 3 km.
    • Katrai klasei jānodrošina 1 pavadošais pedagogs vai pieaugušais no 18 gadu vecuma uz 10 skolēniem.
    • Dodoties uz satikšanās vietu, katra plūsma (no Ogres, no Ikšķiles) iet pa vienotu maršrutu, kopējā kolonnā. Atceļā klases var doties atsevišķi, savu skolotāju pavadībā, izvēloties savu maršrutu.